88 مورد دیگر مرگ کووید -19 در مالزی گزارش شده است


کوالالامپور: مالزی روز پنجشنبه 88 مورد دیگر مرگ و میر ناشی از کووید -19 را ثبت کرد که شامل یک چهارم مرگ های گزارش شده ، همراه با موارد BID است.

بر اساس پورتال کوویدنو وزارت بهداشت ، تعداد کشته شدگان کووید -19 در کشور در حال حاضر 27681 نفر است.

همه 88 مورد مرگ روز پنجشنبه موارد عقب افتاده گزارش شده است ، یک مورد در ماه ژوئن ، دو مورد در سپتامبر و 85 مورد دیگر در این ماه گزارش شده است.

به گفته این وزارتخانه ، گزارش مرگ و میر ناشی از Covid-19 ممکن است در همان تاریخ مورد نیاز نباشد ، زیرا قبل از گزارش مرگ باید ممیزی بالینی (شامل معاینه یا پس از مرگ) انجام شود.

در دو هفته گذشته ، 33.4 مرگ به ازای هر میلیون نفر در کشور گزارش شده است.

بر اساس وضعیت واکسیناسیون ، افراد غیر واکسینه 48.7 درصد از مرگ و میرها را در دو هفته گذشته گزارش کرده اند ، در حالی که 40.1 درصد مرگ و میرهای کامل واکسینه شده است. یک فرد نیمه واکسینه شده 11.2 درصد از مرگ ها را تشکیل می دهد.

حدود 70 درصد قربانیان 60 سال به بالا بودند.

مالزی روز پنجشنبه 8،084 مورد جدید ابتلا را ثبت کرد و بر اساس داده های دو هفته گذشته 101،587 مورد فعال در این کشور وجود دارد.

کلانتان بیشترین عفونت را انجام داد و 79.6 نفر به ازای هر 10 هزار نفر در این ایالت تست ویروس مثبت دادند.

بر اساس وضعیت واکسیناسیون ، 57.7 درصد از کل موارد جدید گزارش شده در دو هفته گذشته شامل افراد کاملاً واکسینه شده بود ، در حالی که 31 درصد افراد غیر واکسینه شده بودند. تنها 11.3 درصد موارد تا حدی واکسینه شده اند.

از روز پنجشنبه ، کلانتان دارای بالاترین میزان استفاده از تخت بیمارستانی (81.1 درصد) بود ، در حالی که کوالالامپور تنها 35.3 درصد تخت های بیمارستانی را اشغال کرد.

سلانگور پس از بستری شدن 770 بیمار (از جمله بیماران غیر کووید) در بیمارستان های سراسر ایالت ، پنجشنبه بیشترین تعداد بستری را در بیمارستان داشت.

در مجموع 702 بیمار در سراسر کشور در بخش های مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان قرار دارند که از این تعداد 367 نفر تحت حمایت ونتیلاتور قرار می گیرند.

با پیشرفت واکسیناسیون ، این کشور 91.2 درصد از بزرگسالان خود و 17.5 درصد از نوجوانان را از روز پنجشنبه واکسینه کرده است.

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *