Chikrashi Iso Fide با غذاهای معمولی ژاپنی دوباره باز می شود


این یک سفر طولانی برای Chikrashi Iso بوده است. در اواخر سال 2019 ، رستوران خیابان رکتور با یک تجربه عالی در سبک کاپو (145 دلار برای یک منوی خوش طعم) افتتاح شد ، سپس مانند بقیه در مارس 2020 بسته شد. به مدت 9 ماه دوباره به عنوان یک پنجره باز یاکیتوری اومک در Boweri ظاهر شد و اکنون ، سرانجام ، با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideki Kobayashi ، در خانه اصلی Fidi بازگشایی شد. منوی جدید به سبک ایزاکایا برای شام ؛ و هنگام ناهار طیف کاملی از غذاهای چیریشی و دانبوری وجود دارد.

در طول روزهای هفته ، چیکراشی به عنوان دومین نقطه لوکس عمل می کند ، مکانی آرامش بخش سریع در خیابان کانال که متخصص ماهی های خام یا برشته است که روی برنج سرو می شود. شما می توانید کاسه های خود را با سفارش یک پیشخوان غذاخوری موقتی هنگام مشاهده آشپزخانه یا نشستن برای خدمات کامل در اتاق ناهار خوری کوچک اما شیک ایسو به اینجا بیاورید.

“چایرشی ژاپنی کاسه ای با جلوه هاوایی دارد” ، همانطور که ایوی سانگ هم تیمی چیراشی آنها را صدا کرد ، همه عالی هستند و غذای زیادی برای کمتر از 20 تهیه می کنند. در اینجا یک Hamachi تند ، یک ماهی تن مایو واسابی ، یک ماهی قزل آلا سیچوان چیچو ، و به دلخواه من در اوایل این هفته ، یک کاسه chirashi ماهی قزل آلا با مقدار قابل توجهی از ماهی های براق و تازه و قلیه چسبناک که واقعاً به دهان وارد می شود ، تأثیرگذار بود. رفته. سرکه برای برنج مفید است و نوری ، پنکیک های ریز خرد شده و برگ های شیسو هم طعم و هم بافت آن را تقویت می کند.

اگر می خواهید شنای شما پخته شود ، نیمی از گزینه های Donbury وجود دارد ، از جمله کاسه unagi کبابی یا کاسه مارماهی. یک عدد کارت سیاه سرخ شده با سرکه سیاه ؛ و یک غذای سرخ شده Aburi Otoro “ممتاز” که شامل ماهی تن قرمز است. من یک طرف سس پنجو دارم ، یک هماچی کاما ، یقه راه راه زرد بو داده با پوست ترد ، بالای کوهی از برنج ، خیار و خیارشور نصب شده است.

اما ایسو ، همانطور که سانگ توضیح می دهد ، “به معنی” بیشتر “است ، بنابراین خوردن غذای جداگانه در شام پیشخوان را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شوند و مکان به یک رستوران خوب ژاپنی تبدیل می شود.” ایزاکایا پیشنهاد می دهد. ” وقتی از او پرسیدم چرا او و شریکش سلوین چان تصمیم گرفتند برای یک بازی ناهار خوری عالی بروند ، پاسخ کوتاه این بود که این بازی برای سرآشپز مایکل جونگ لیم (در ESO 1.0) ، سپس برای سرآشپز آتوشی کونو (در Yakitori Popup) بود. با توجه به ، و اکنون سرآشپز کوبایاشی آنچه را که بهترین کار را انجام می دهد انجام دهد.

در مورد کوبایاشی ، به معنی سوکیاکی است و بشقابی که در اینجا در ایسو می گیرید فوق العاده است. گوشت گاو یک شستشوی شیرین ، چرب ، برش بسیار نازک و غنی از آبگوشت یا سبزیجات است ، هنگامی که سرآشپز یک تکه پنبه آب نبات را روی میز شما ذوب می کند ، یک لایه اضافی به آن داده می شود. تخته های قارچ ، سبزیجات تلخ و توفو به لذت کلی غذا می افزایند ، اما این چربی ، که گوشت ذوب شده را در دهان شما می مکد ، تازه از تابه حباب می زند ، از تابه در حوضچه خام فرو می رود ، که من مدتها در مورد آن مشتاق هستم. مدتی فکر خواهد کرد

تصاویری از غذا از چیکراشی ایسو

پیکان

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / گوثمیست

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود مشهور است که با دستان سبک آن را رول کرده و سرخ می کند. این منو شامل گزینه های متنوعی از جمله میگو ، گوش ماهی و یک بشقاب سبزیجات ، یک غذای سرخ کرده و فوق العاده خوشمزه و خوش طعم است – Flounder Tempura ، که برای آن تکه های بزرگ ماهی ظریف را داخل “کاسه” قرار می دهد. ترک خوردن پوست. خوردن را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو دیسک چربی از جگر ماهی دریایی که در حوضچه ای از سس پونزو نشسته اند ، و اگر حوصله ساشیمی را دارید ، ماهی تن را با Akami قرمز روشن ، Fat Chatoro ، و زیبا ، Battery Aburi امتحان کنید. خوشحال خواهد شد. اگرچه صادقانه بگویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش هومکاتسو سرخ شده یا خورشت تاندون گوشت گاو میسو قرمز یا حتی کاری مرغ را امتحان کرده بودم.

Chikrashi Iso به تازگی هنگامی که در سال 2020 بسته شد ، وزوز ایجاد کرد ، بنابراین خوشحالم که با وجود 18 ماه تاریکی ، در ابتدای این جدول ، حدود یک هفته پس از باز شدن ، اکثر میزها برای شام پر شده بود. با این قیمت ها ، بدیهی است که برای بسیاری از ما محلی برای صرف شام است – اگرچه ناهار هنوز هم یک معامله خوب است – اما وقتی صحبت از کیفیت خوب غذا در اینجا می شود ، دوباره تمام می شود. به نظر می رسد یک میز سخت است.

چیکراشی در خیابان 38 رکتور ، بین خیابان ایسو وست و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار در روزهای هفته از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. برای غذا خوردن باز است. تعطیل روزهای یکشنبه (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *