MRI قبل از جراحی سرطان سینه در حال افزایش است: مطالعه


جدیدترین اخبار سلامت

تصویر خبری: MRI در حال افزایش است قبل از عمل جراحی سرطان سینه: مطالعهنویسنده: کاتلین دوهنی
خبرنگار روز سلامت

پنجشنبه ، 24 سپتامبر 2015 (HealthDay News) – استفاده از اسکن MRI قبل از عمل جراحی سرطان پستان در دهه گذشته هشت برابر شده است ، اگرچه طبق یک مطالعه جدید ، دستورالعمل استفاده از آنها در این زمینه ناسازگار است. اجرا می شود.

این افزایش استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی MRI با افزایش غربالگری ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، شانس بیشتر ماستکتومی نسبت به جراحی مراقبت از سینه و شانس بهبودی بیشتر ، برخلاف برداشتن سینه ، ارتباط دارد. با توجه به این ، محققان کانادایی گزارش.

محقق ارشد بیمارستان Guidelines Tawa ، دکتر. سازمان های مختلف آن را به عنوان یک روش جایگزین توصیف می کنند ، زیرا می تواند سرطان هایی را که با آزمایش های دیگر از دست رفته اند تشخیص دهد.

در این مطالعه ، محققان چندین پایگاه داده مراقبت های بهداشتی را در استان انتاریو مورد بررسی قرار دادند و بیش از 53000 زن را که از سال 2003 تا 2012 مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده بودند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران اسکن MRI قبل از عمل داشتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 ، این حدود 24 درصد بود.

چند نفر از آنها نیازی به اسکن MRI نداشتند؟

مکینز با اشاره به دستورالعمل های ناسازگار در مورد استفاده از فناوری گفت: “پاسخ به این سوال دشوار است.” او گفت که با این حال ، همان افزایش در ایالات متحده گزارش شده است ، و افزود که به گفته محققان ، استفاده از این روش در سال های اخیر سه تا 20 برابر افزایش یافته است.

در مطالعه جدید ، Sep Online در مجله در 24 سپتامبر منتشر شد سرطان شناسی جاما، مکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که تحت اسکن MRI قبل از عمل قرار گرفتند ، جوانتر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و بیشتر به مشکلات سلامتی مبتلا بودند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند بیشتر احتمال دارد قبل از عمل ، آزمایشات اضافی انجام دهند ، به جای لنفکتومی ، ماستکتومی انجام دهند و برعکس ، جراحی برای برداشتن پستان سالم انجام دهند.

مکینز گفت ، اسکن MRI گران است و هزینه ها بسیار متفاوت است. MRI تقریباً پنج برابر یا بیشتر گرانتر از سونوگرافی است.

قبل از موافقت با دکتر کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، که سرمقاله ای برای این مطالعه داشت ، MRI انجام شد.

لمان گفت: “ما در حال حاضر فقط دستورالعمل های ثابت برای غربالگری بیماران بدون خطر بدون علائم داریم.” به عنوان مثال ، به زنانی که سابقه خانوادگی قوی سرطان سینه دارند ، علاوه بر ماموگرافی ، برای انجام آزمایشات معمول ، MRI پستان نیز ارائه می شود.

به گفته لمان ، یکی از محدودیت های این مطالعه مثبت یا منفی بودن نتایج MRI است که از سوابق پزشکی مورد استفاده مشخص نیست. بنابراین ، مشخص نیست که MRI تا چه حد بر تصمیمات درمانی تأثیر گذاشته است.

لمان گفت: “آنچه مورد نیاز است نه تنها دستورالعمل های یکنواخت برای استفاده از MRI ​​قبل از عمل ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد پیامدهای استفاده از MRI ​​است.”

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان سینه دارای دو “چهارضلعی” – یا ناحیه – با خون باشد ، توصیه کلی انجام ماستکتومی است. “اگر او پیش از MRI ​​و دو عضله چهار سر ران داشت [were found to have cancer]لمن توضیح داد ، ممکن است دو لنفکتومی کوچک وجود داشته باشد.

دکتر حبیب رهبر از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که سرمقاله را با Lehman نوشت ، افزود: “مهم است که ما به دقت نحوه استفاده از این ابزار تصویربرداری قدرتمند را برای ارائه درمان بیشتر شخصی و هدفمند برای زنان در نظر بگیریم. می توان این کار را انجام داد ، به جای استفاده کامل از آن. ”

کارشناسان بر این عقیده اند که بیمارانی که MRI قبل از عمل را در نظر می گیرند باید به پزشک متخصص و متخصص در امکانات و تکنیک مراجعه کنند.

Lehman گزارش اعطای کمک از General Electric Healthcare و عضو هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

اخبار پزشکی
حق چاپ حق سلامت 2015 روز سلامت. همه حقوق محفوظ استنمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
نمایش اسلاید را مشاهده کنید

متون

منابع: کنستانس لمان ، MD ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون ؛ متیو مک کینز ، دکتر ، محقق ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ 24 سپتامبر 2015 سرطان شناسی JAMA، .برخط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *