Newark Nairs حذف لوله سربی را در زمان رکورد به پایان رساند


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب خانه های بزرگترین شهر جرسی را تامین می کند نزدیک شده است. تا کنون ، آنها به یک رکورد دست یافته اند: جایگزینی بیش از 22000 خط سرویس سربی با لوله های مسی.

مقامات شهری می گویند تمام خطوط سرویس دهی سرب معروف ، لوله های شیلنگ باغ که آبهای زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند ، حذف شده است. طی دو هفته آینده ، کارگران ساختمانی مجدداً بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدمات با تغییرات در سوابق شهری یا “بدون سرب” مشخص شده است بدون سرب. آنها در حال حاضر 2000 لوله دارند که می توانند مجدداً بازرسی شوند.

“بگویید سوابق می گویند شما خدمات سرب ندارید. خوب ، صاحبخانه ، ساکن ، آنها نگران هستند. “کریم ادیم ، مدیر آب و فاضلاب نیوآرک گفت. تنها یک دقیقه طول می کشد که وارد عمل شویم و به آنها تأیید کنیم و نشان دهیم که چرا لوله آنها را تغییر نمی دهیم. “

ادیم گفت که این شهر پروژه را تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از اتمام ، تکمیل می کند. این دستاورد تاریخی سالها پس از فوران بحران آب شهر و مقایسه آن با فلینت ، میشیگان به دست می آید.

در حال حاضر ، نیوارک جایگزینی لوله های سربی خود را قبل از فلینت متوقف می کند و همچنین توسط منتقدان به عنوان یک مدل مورد استقبال قرار می گیرد.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی می گوید: “آنها به سرعت هزاران خط خدمات سربی را جایگزین کرده و این کار را در بازه زمانی بسیار سریعتر از بسیاری از نقاط دیگر انجام داده اند.” بالاتر از سطوح بالای سرب آن. گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. گروه جدید که متشکل از مربیان نیوآرک است نیز بخشی از این دعوی بود و در پاسخگویی شهر به ساکنان آن و افزایش آگاهی عمومی از خطرات سرب مهم بود.

سه کارگر ساختمانی در خیابان ایستاده و با تعویض لوله ها قطع شده اند

کارگران ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا خط خدمات Leader را با مس جایگزین کنند.

پیکان

کارگران ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در نیوآرک کار می کنند تا مس سرویس خط رهبر را جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای رشد مادران باردار و نوزادان مضر است. اگرچه هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطوح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که نمی تواند از خدمات آب بیشتر باشد. در نیوجرسی سالانه بیش از 4000 کودک مبتلا به مسمومیت با سرب تشخیص داده می شوند ، بیشتر از طریق تزریق رنگ سرب.

نیوآرک در ابتدا قصد داشت خطوط خدمات اصلی خود را طی 10 سال جایگزین کند ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به شهر دستور داد تا آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. با بالا رفتن سطح سرب در آب توسط نیوآرک ، مقامات شهرستان اسکس موافقت کردند که برنامه جایگزینی سرب را با وثیقه 120 و 120 میلیون از طرف شهر تسریع کند. این وام از طریق قرارداد اجاره بین بندر و نیوآرک بازپرداخت می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین با صدور حکمی به کارگران ساختمانی اجازه داد تا بدون اجازه صاحب ملک به خطوط خدمات اصلی در املاک خصوصی دسترسی داشته باشند و نیازی به تعقیب صاحبخانه های غایب در چنین شهری از بین رفت. جایی که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می دهند.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد از وجوه عمومی برای فعالیت در املاک خصوصی استفاده کند. خطوط خدمات اصلی در نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است اما این شهر لوله ها را به صورت رایگان تعویض می کند.

اولسون می گوید: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد ، و به ویژه در جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران خط خدمات سربی را خیلی سریع و کارآمد جایگزین کرد.”

“فقط باید با کمک هایی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر عمل کنید.” هنگامی که تجهیزات و کارکنان را دارید ، بسیار کارآمدتر است ، هزینه کمتری برای هر خانواده دارد و می توانید این کار را سریعتر انجام دهید. و این یکی از درس های اصلی نیوآرک است. ”

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرده است که طی 10 سال آینده تاسیسات آب را جایگزین خطوط خدمات اصلی در این ایالت می کند. انجمن آبفای آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط سرویس اصلی در این ایالت وجود دارد که پنجمین خطوط خدمات در این کشور است. جدیدترین اقلام ارائه شده توسط سیستم های آب به بخش حفاظت محیط زیست New Systems Jersey نشان می دهد که حداقل 167،354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله تشخیص است.

اما حدود 1.1 میلیون مواد ناشناخته وجود دارد که حدود 85 درصد از کل لوله ها هستند.

ادیم گفت نیوآرک کالای قدرتمندی دارد که به شهر اجازه می دهد سریعتر از طریق بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار استخدام محلی تبدیل کرد. وی گفت که از 600 شغل ایجاد شده ، 250 شغل محلی و 85 نفر قبلاً ساکن بیکار بودند.

وی گفت: “ما همچنین مشاغل مادر و پاپ داشتیم که قادر به ارائه محتوا بودند … همه چیزهایی که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایشات ایالتی نشان می دهد که سطح سرب نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر میلیون ها سرمایه گذاری برای بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pecanok ، که آب نیمی از شهر را تامین می کند ، و همچنین شهرهای بلویل ، بلومفیلد و شهرهای همجوار ، انجام می دهد.

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، دیدن کارگران ساختمانی در خیابان او و در سراسر شهر به او اطمینان داده است که آب او برای نوشیدن دوباره سالم خواهد بود.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا از خط سرویس خود بازرسی کنند ، می گوید: “امیدوارم خدا بتواند دوباره آن را بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *