NYCLU از NYPD شکایت می کند زیرا کل پایگاه داده انضباطی را از دید عموم دور نگه داشته است


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD برای انتشار پرونده های انضباطی بیشتر مقامات درخواست شده در بهار شکایت می کند و معتقد است که پایگاه داده عمومی نمای ناقصی از شکایات سوء استفاده در دسترس عموم مردم در نیویورک ارائه می دهد.

وکلای NYCLU در شکایت خود در روز پنجشنبه در دادگاه عالی ایالتی اظهار کردند که NYPD در آوریل به طور غیرقانونی درخواست پرونده های انضباطی بیشتر گروه افسران تشکیل شده توسط قانون آزادی اطلاعات (FOIL) را رد کرده است. این گروه سال گذشته ادعا کرد که قانون 50 ایالت را لغو کرده است – که مقامات را از انتشار سوابق انضباطی خود باز می داشت – اجازه چنین دسترسی را می داد.

لغو 50-A یک پایگاه داده قابل جستجو از سوابق انتظامی NYPD در مارس 2021 پس از یک سری چالش های قانونی توسط پلیس و اتحادیه های آتش نشانی ایجاد کرد. اما NYCLU گفت که پایگاه داده عمومی فقط نتایج مواردی را که “معتبر” تلقی می شوند ، لیست می کند ، به این معنی که مقام رسمی مرتکب تخلفی شده است که منجر به جلسه دادگاه شد.

علاوه بر این ، NYPD تحقیقات تاریخی را سنگسار کرده است که موارد را تأیید می کند.

بیشتر بخوانید: پایگاه داده جدید NYPD پیش نمایش “فشرده” سوابق انتظامی پلیس را ارائه می دهد

NYCLU در پرونده درخواست خود ، انتشار همه پایگاه های اطلاعاتی را صرف نظر از این که آیا این شکایت منجر به اقدامات انضباطی می شود یا مورد بررسی قرار گرفته است ، درخواست کرد. این آمار باید شامل نام ، رتبه و منطقه یک افسر در زمان شکایت باشد. این آمار باید شامل نوع شکایت و تاریخ و محل وقوع حادثه باشد. اما بر اساس یک نمایشگاه ثبت شده در دعوی ، NYPD درخواست FOIL را به دلیل “ماهیت بسیار گسترده” رد کرد. بر اساس پرونده ، NYPDU توسط NYPDU اعلام شد که این درخواست “سنگین یا عظیم” است.

بیشتر بخوانید: شما باید همه چیز را در مورد قانون آزادی اطلاعات بدانید

وکیل کارکنان NYCLU لوپه آگوئر در مصاحبه ای با Gothmist / WNYC گفت: “آنها از قانون پرونده موجود برای جلوگیری از این درخواست خاص استفاده می کنند. آنها می گویند که همه آنها در مورد شفافیت هستند و با این وجود آماده پاسخگویی به درخواست های ضبط شده نیستند. “

در بیانیه ای ، سخنگوی NYPD گفت که لغو 50-A به این معنا نیست که این وزارتخانه اکنون موظف است همه اطلاعات مربوط به کارکنان را منتشر کند ، اما این کار دیگر توسط قانون ممنوع نیست.

قبل از لغو 50-A ، NYCLU یک پرونده انضباطی از COCRB از طریق درخواست فویل دریافت کرد و پایگاه داده خود را شامل حدود 280،000 شکایت سوء استفاده در مدت 30 سال ایجاد کرد. او همچنین با شرکت های حقوقی مختلف همکاری می کند تا سایر ادارات پلیس در سراسر ایالت را به دلیل انتشار سوابق بیشتر تحت تعقیب قرار دهد.

کریستوفر دان ، مدیر حقوقی NYCLU ، گفت که این شکایت گامی دیگر برای اطمینان از این است که “لغو ماده 50-الف باعث شفافیت واقعی و دسترسی طولانی مدت مردم به اسناد سوء رفتار پلیس می شود”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *