RHB Research می گوید بازیگران ساختمانی از دولت می خواهند قانون Covid-19 را اصلاح کند ، بخش کم درآمد به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است.


کوالالامپور: بازیگران صنعت ساختمان بر ضرورت اصلاح فوری قانون Covid-19 (قانون 829) تأکید کرده اند ، که آنها را به دلیل تأخیر در کار ساختمانی در طول قرنطینه امسال “منطقی” می دانند.

لونگ کوک ون ، تحلیلگر بانک سرمایه گذاری RHB BHD (تحقیق RHB) ، گفت که بخش املاک و مستغلات هنوز تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار دارد زیرا بخش کم درآمد به شدت آسیب دیده است.

وی در یادداشتی امروز گفت: “بنابراین ، برخی اقدامات تشویقی یا محرک برای تسریع بهبود صنعت مورد نیاز است.”

لونگ گفت: انجمن توسعه دهندگان املاک و مسکن (REDHA) نشان داده است که اصلاحات قانون 829 در سال جاری به دلیل قفل شدن و ناکارآمدی انجام شده است.

وی گفت که زنجیره تامین صنعت مختل شده و پیمانکاران از تامین کنندگان سهام دریافت می کنند.

“این صنعت انتظار دارد پیشرفت ها در ماه نوامبر اعلام شود.”

داتوک سوم هانگ چون ، رئیس Redha گفت که این انجمن چندین پیشنهاد به دولت برای کمک به اصلاح بازار املاک ارائه کرده است.

اینها شامل برنامه کمک مالکیت داخلی (HOAP) ، تمدید معافیت مالیات بر سود املاک (RPGT) ، حذف نسبت وام به ارزش (LTV) و بررسی محدودیت خرید دارایی های خارجی است.

“در حالی که HOAP شبیه طرح های پرداخت سود توسعه دهندگان قبلی است ، REHDA از شفافیت بیشتر حمایت می کند و این طرح فقط باید برای دارایی هایی با ارزش کمتر از 50000 RM در دسترس باشد.

“در همان زمان ، فعالان صنعت برای گسترش کمپین مالکیت خانه (HOC) لابی می کنند. این امر به افزایش ظرفیت – زمان خریداران داخلی” کمک می کند. “

به طور کلی ، توسعه دهندگان نسبت به چشم انداز نیمه اول سال 2022 خوشبین تر شده اند زیرا نرخ ایمن سازی کشور همچنان در حال افزایش است ، RHB Research می گوید.

“فروش دارایی ها تحت HOC حدود 10 درصد سالانه افزایش یافته است. بر اساس تحقیقات ما با برخی توسعه دهندگان ، انتظار می رود فروش دارایی ها در سه ماهه 2021 (QoQ) سه ماهه نرم باقی بماند.” زیرا اکثر شرکت ها در راه رسیدن به اهداف فروش خود تا پایان سال هستند. “

لونگ گفت برخی پروژه ها با مکان های خوب و طرح های جذاب هنوز با استقبال خوبی روبرو شده اند.

Som گفت که وزارت مسکن در حال حاضر با سایر وزارتخانه ها و ادارات در حال توسعه یک پایگاه داده برای انجام یک مطالعه دقیق در مورد موضوع عرضه است تا واحدهای برآمدگی بهتر مورد هدف قرار گیرند.

وی گفت که انتظار می رود پایگاه داده در سال آینده آماده شود.

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *