آیا کربوهیدرات ها با چربی های حیوانی بد ترکیب می شوند یا چه؟ : غذا


به نظر می رسد در مطالعه تغذیه من دو مکتب فکری برجسته وجود دارد که هر دو طرفدار مصرف غذاهای کمتر فرآوری شده یا کامل هستند.

  1. این مدرسه به گیاهانی فکر می کند که بسیاری از بیماریها در اثر خوردن زیاد محصولات با منشاء حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات منشاء حیوانی را به طور کامل حذف می کنند ، بیماری های آنها تغییر می کند. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن مردم را مجبور کرد با خوردن فقط برنج سفید ، میوه و شکر بر دیابت ، بیماری های کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی غلبه کنند).

  2. یک مکتب فکری به سبک کتوز یا پالئو ، که در مورد مزایای چربی با کیفیت بالا از محصولات حیوانی هنگام پرورش در مرتع بحث می کند و در مورد مصرف غلات یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها شک و تردید دارد. و من شنیده ام که بسیاری از افراد وقتی بیشترین کربوهیدرات را مصرف می کنند از رژیم کتو سود می برند و بیشتر کالری خود را از چربی های کره ، تخم مرغ و گوشت دریافت می کنند (به نظر می رسد برخی تحقیقات نارسایی قلبی را از بین می برد) و دیابت).

من تعجب می کنم که از آنجا که به نظر می رسد کربوهیدرات ها کاملاً حذف می شوند یا چربی های حیوانی کاملاً حذف می شوند ، آیا چیزی در این واقعیت وجود دارد که این دو چیز در بدن ما به خوبی ترکیب نمی شوند؟ یا فقط بیش از حد پردازش باعث می شود همه چیز ناسالم باشد (به عنوان مثال ، با غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *