احساس می کنید در Kito گیر کرده اید؟ سریع چربی را امتحان کنید!


اکثر ما نام روزه را شنیده ایم اما آیا نام چربی روزه را شنیده اید؟ اگر به دنبال راهی هستید که رژیم کتو را کمی افزایش دهید ، ممکن است بخواهید سریع چربی را امتحان کنید. حدس می زنید مصرف چربی شامل مصرف است ، عمدتا چربی! بسیاری از افراد از این روش برای کاهش موفقیت آمیز کاهش وزن یا ورود به کتوز پس از یک روز استفاده می کنند.

این روش روزه داری فقط باید به عنوان مکمل کوتاه مدت برای تسریع کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد و برخی قوانین ساده نیز باید رعایت شوند. در حالی که روزه چربی می تواند یک ابزار قدرتمند باشد ، درک نحوه پیروی صحیح از دستورالعمل ها برای اطمینان از حداکثر استفاده از آن بسیار مهم است. بیایید حفاری کنیم!

روزه چربی چیست؟

روزه سنتی به این معنی است که شما معمولاً برای مدتی چیزی نمی خورید و فقط غذاهای خاصی را در طول پنجره می خورید. روزه چربی در این زمینه واقعاً سریع نیست. درواقع خلاف این موضوع صحت دارد. در طول روزه چربی ، شما از غذا اجتناب نمی کنید و در عوض ، غذاهایی را می خورید که به بدن شما کمک می کند وارد کتوز شود. بنابراین ، از نظر فنی یک روزه معمولی نیست ، بلکه به افزایش سطح مولکولهای کتون در خون شما کمک می کند ، که شما را به کتوز سریع می رساند. سپس واکنش بدن شما را نسبت به روزه داری تقلید می کند. به عبارت دیگر ، شما را به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می کند!

روزه چربی معمولاً حدود 2-5 روز طول می کشد و مملو از غذاهای کم کالری و پرچرب است. شما بین 1000 تا 1200 کالری در روز می خورید و 80-90٪ از این کالری از چربی های سالم تامین می شود. در اینجا چند نمونه از چربی های سالم آورده شده است.

 • ماهی سالمون
 • ساردین
 • تخم مرغ
 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • آووکادو
 • روغن MCT
 • پنیر پرچرب
 • کره گردو و آجیل های پرچرب
 • شیر نارگیل
 • کره و خامه سنگین

برش آووکادو

رژیم روزه داری چربی و رژیم غذایی کتو یکسان عمل می کنند اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. به طور کلی ، هنگام پیروی از رژیم کتو ، نسبت درشت مغذی های توصیه شده 75٪ چربی ، 20٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است. همانطور که در بالا ذکر شد ، 80 تا 90 درصد کالری شما از چربی در طول روزه چربی تأمین می شود.

فواید چربی ناشتا

وجود دارد فواید زیادی دارد شامل چربی ناشتا:

لیپولیز

یکی از بزرگترین مزایای شرکت در Fat Fast این است که بدن شما را به لیپولیز می رساند. در طول لیپولیز ، بدن شما از چربی برای سوزاندن چربی استفاده می کند ، نه برای سوزاندن چربی از طریق گلوکز غذاهای پر قند و دارای کربوهیدرات بالا.

عبور از فلات کاهش وزن

سیستم های کاهش وزن نه تنها ساده هستند بلکه باید در هر سفر کاهش وزن مورد انتظار باشند. به هر حال ، اکثر افرادی که در مسیر کاهش وزن هستند ، صرف نظر از رژیم غذایی آنها ، به نوعی از فلات برخورد می کنند که دیگر نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. ما فلات کاهش وزن را یک غرفه کاهش وزن به مدت 4 هفته یا بیشتر می دانیم. شرکت در چربی سریع می تواند به شما در شکستن فلات ، شروع دوباره کاهش وزن و بازگشت به مسیر اصلی کمک کند.

به طور مشابه ، اگر رژیم کتو دارید و از یک روز لذت می برید ، می توانید از چربی فشرده برای ورود مجدد به کتوز و کنترل هوس ها استفاده کنید.

اولین پیشنهادات ویا شروع کنید روزه داری

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند: خیلی چیزها شما باید به خاطر داشته باشید که از خود محافظت کنید و از روزه خود بیشترین بهره را ببرید.

اثرات جانبی

وقتی چربی خود را سریع مصرف می کنید ، مهم است که از آنفلوآنزای کتو آگاه باشید. هنگامی که با کتوز سازگار شویم ممکن است علائم آنفولانزا را تجربه کنیم. اکثر رژیم گیرندگان کتو از این موضوع آگاه هستند و خوشبختانه راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. هیدراته مناسب ، افزایش الکترولیت ها و افزودن روغن MCT همه نکات مهمی برای جلوگیری از بیماری است. اگر در حال حاضر مکمل مصرف نمی کنید ، باید مولتی ویتامین های با کیفیت بالا را نیز در نظر بگیرید.

بدون ورزش گسترده

هنگامی که به سرعت چربی خود را بسازید ، ممکن است بخواهید ورزش گسترده ای انجام دهید. این بدان معناست که شما نباید در طول روزه داری خود برای انجام ورزش های گسترده برنامه ریزی کنید. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید فعال باشید. شما فقط باید با کمک هایی که نسبت به دیگران انجام می دهید تمایز بیشتری قائل شوید.

برای مثال ، می توانید در روزه داری ، مانند پیاده روی ، کاردیوی سبک انجام دهید. همچنین می توانید تمرینات قدرتی را در منزل از طریق حرکت کششی و اسکات انجام دهید. با این حال ، کار را آسان کنید و جلسات تمرین خود را کوتاه نگه دارید. بدن خود را بهتر می شناسید ، پس به آن گوش دهید و بیش از حد ورزش نکنید.

ردیابی کالری

اگرچه نیازی به پیگیری کالری شما نیست ، اما ما درک می کنیم که برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند. یک راه آسان برای اطمینان از اینکه سریع چربی را دنبال می کنید این است که روزانه 4-5 وعده غذا با حدود 200-250 کالری در هر وعده غذایی مصرف کنید. اگر در نظارت بر کالری مشکل دارید ، دریافت برنامه ای برای پیگیری مصرف غذا می تواند مفید باشد. البته ، می توانید این کار را روی کاغذ انجام دهید ، اما استفاده از یک برنامه به این معنی است که اطلاعات را به راحتی از دست نخواهید داد. صرف نظر از نوع دستگاهی که دارید ، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ردیابی کل و کالری دریافتی خود استفاده کنید. همچنین می توانید مواردی را پیدا کنید که به طور خاص برای این نوع رژیم ها طراحی شده اند.

غذاهایی که باید در روزه داری بخورید و از خوردن آنها خودداری کنید

وقتی صحبت از روزه داری می شود ، غذاهای خاصی برای شما مناسب است باید بخورد و نبایدبه این لیستی از غذاهایی است که وجود دارد خوب خوردن چربی در روزه داری:

محصولات چربی سالم

 • گوشت / غذاهای دریایی پرچرب مانند بیکن ، ساردین و ماهی آزاد
 • روغن هایی مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن آووکادو و روغن MCT
 • چربی هایی مانند کره و گوشت خوک
 • تخم مرغ (کامل) ، شامل تخم مرغ ولگرد و زرده تخم مرغ
 • میوه های پرچرب مانند آووکادو و زیتون
 • گردو و آجیل سرشار از چربی هستند ، مانند ماکادمیا یا پیکان.
 • سبزیجات کم کربوهیدرات اما فقط با مقدار کمی کره و روغن سرو می شود
 • لبنیات پرچرب که شامل خامه سنگین و پنیر خامه ای است
 • بمب های ضخیم

در اینجا چند نمونه از غذاهای مورد نظر شما آورده شده است اجتناب کردن در حین انجام سریع چربی.

 • همه لوبیا
 • همه میوه ها به جز آووکادو و زیتون
 • همه غلات
 • گوشت بدون چربی یا ماهی بدون چربی
 • سبزیجات (به استثنای مقدار بسیار کم و فقط با کره یا روغن مصرف می شود). کدو سبز ، سیاه و اسفناج گزینه های قابل قبولی هستند
 • محصولات لبنی که چربی بالایی ندارند مانند شیر بدون چربی ، پنیر کم چرب و ماست کم چرب

آیا باید سعی کنم چربی را سریع نگه دارم؟

بستگی دارد اگر در حال حاضر رژیم کتو را دنبال می کنید و کاهش وزن مداوم خود را تجربه می کنید ، به کتوز رسیده اید و احساس خوبی دارید ، ممکن است نیازی به روزه نداشته باشید. پس از همه ، روزه چربی معمولاً فقط در شرایط خاصی استفاده می شود. شکستن فلات یا ایستادن کاهش وزن طولانی مدت پس از ورود سریع به سطوح عمیقتر کتوز.

این رژیم بین دو تا پنج روز طول می کشد و بر خوردن غذاهای پرچرب تاکید می کند. به یاد داشته باشید ، هدف از روزه داری چربی فقط برای مدت بسیار کوتاهی است و بیشتر از 5 روز نیست. روزه گرفتن بیش از حد توصیه شده می تواند شما را در معرض کمبود مواد مغذی ضروری قرار دهد. با این حال ، روزه گرفتن می تواند بسیار دلگرم کننده باشد اگر به درستی انجام شود.

اگر هنوز مطمئن نیستید که روزه چربی دارید ، لطفاً قبل از روزه گرفتن با پزشک خود مشورت کنید. سلامتی شما بسیار مهم است. همه افراد منحصر به فرد هستند و برخی ممکن است برای کاهش وزن سالم به راهنمایی خاصی نیاز داشته باشند. ارائه دهندگان مجرب کاهش وزن ما برای راهنمایی شما در سفر شخصی کاهش وزن در دسترس هستند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا تمایل به تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *