بارداری و گرسنگی تغذیه مادران باردار و شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است شرعی و واجب است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
داشتن یک دستور العمل مشترک برای همه زنان باردار غیرممکن است. به در طول روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید برای مشاوره.

اول از همه ، به مقاله مربوط به افرادی که روزه داری آنها ممنوع است بروید خواندن؛ اگر اعضای کسانی که روزه گرفتن ممنوع بود شما نیستید ، پس شرایط پست را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما اکنون گرسنه هستید که ما در فصل بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او سریعتر گرسنگی می کشد. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه ماندن. موادی تولید می شوند و در بدن شما انباشته می شوند که می توانید از آنها استفاده کنید آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند صدمه.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما از نظر
بررسی کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل ، مواد مغذی و آب نیز بخورید انرژی لازم را بین افطار و صحرا ، به موقع دریافت کنید کارشناسان ، گرسنگی اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این هست. بنابراین ، اگر چنین شرایطی را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

_ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذاهای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی مجبور خواهید بود تعدادی قول بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و مقدار هر وعده را کاهش دهید حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، گرسنگی به شدت دلسرد می شود

2- اگر ساعات گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری بسیار زیاد باشد این برای زنان باردار و در تجزیه و تحلیل ادرار همان مواد بالا است گفتیم دیده می شود ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که یک زن باردار ، در صورت وجود ، به طور کلی از گرسنگی ممنوع است ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- در صورتی که مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید افطار و شکر تنقلاتی هستند که حاوی عناصر کمیاب و پروتئین و ویتامین بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید به سرعت.

سه ماهه دوم

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، انرژی و مواد مورد نیاز خود را تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا صحرا ، معمولاً در این دوره از روزه داری این حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا شما می توانید در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند این آخرشه! بنابراین ، شما باید بسیار مراقب باشید تا در چند ساعت اول گرسنگی بکشید و آیا می خواهید بنوشید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و صحرا روزه بگیرید ، وعده می دهد کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای لازم را تأمین کنید آره
همچنین ، اگر در چند هفته گذشته هستید ، بدن شما باید آب کافی دریافت کند بهتر است روزه نگیرید و مطلوب است

توصیه ها:

* مهمترین نکته – چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد مضر را بدهید ذکر شده! ادرار را چک کنید. شاید دکتر شما اینجا باشد اعتراف کنید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این مورد صدق نمی کند مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
غذای سالم و کافی بین افطار و شکر او ممکن است آب به دست آورد و در طول روز احساس گرسنگی نکند
به سرعت.
* روزه گرفتن برای زنان باردار ، با در نظر گرفتن مدت بارداری ، وضعیت بدن مادر و نتایج آزمایش مادر. همه مستقر هستند توانایی های خود را ارزیابی کرده و در مورد نتایج مشورت کنید پزشک او این مشکل را حل می کند.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است ، اما هنوز نمی تواند علت گرسنگی را اثبات کند مادر یا فرزند عوارضی دارد و البته این مسئله هنوز نیاز به رسیدگی دارد هنوز تحقیقات وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در زمینه سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالله نروژی

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
تأثیر ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت – -3
بر اساس تحقیقات هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *