به همین دلیل مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه روزانه شما باشد


پروبیوتیک های پوست چطور؟ در اینجا ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را به صورت محلی و به صورت مکمل نشان می دهیم.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، می توانست “با خوب ، با بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها – یکی از بهترین متحدان هستند که مزایای زیادی برای روده ، پوست و سلامت کلی شما به ارمغان می آورند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست با پروبیوتیک ها نیز زمان می برد – و درست است. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آن را دارد که مشکلات منحصر به فرد خود را تجربه کنید؟

در مورد فواید پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود بیشتر بدانید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک دارای اشکال مختلفی است ، از جمله داروهای موضعی و مکمل های خوراکی که برای پوست شما مفید است.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (هنگام بلع ، که بعداً یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و غیره ایجاد می کند) مفید هستند زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای تجدید سریع میکروبیوم ، مجموع همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره – هستند که در یک محیط خاص وجود دارند.

شخصی که از مرطوب کننده پروبیوتیک محلی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علوم و آموزش در HUM گفت: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک می کند ، که به تنظیم التهاب در پوست شما نیز کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی حاوی بسیاری از باکتری های مفید است. سطح pH مورد علاقه آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی بالایی هستند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند.

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما می تواند به راحتی آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات حاوی سویه های پروبیوتیک زنده ، ترکیبات مراقبت از پوست تخمیر شده شامل موارد زیر است:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا می توانید مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید مانند:

  • مواد شوینده
  • تونرها
  • مرطوب کننده ها
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های غذایی حاوی سویه هایی با مزایای بالینی اثبات شده روی پوست وجود دارد که در زیر به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

همچنین می توانید باکتری های مفید را با غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود ترکیب کنید:

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها پوست انسان را با جوش و التهاب نزدیک کنید

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا تعدادی از مشکلات را حل کند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین مزایایی که می توانید از پیروی از رژیم مراقبت از پوست پروبیوتیک داشته باشید ، داریم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

در مورد رنگ پوست شما ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی آنها در ترویج پوست تمیز شناخته شده اند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند که می تواند منجر به تولید مثل شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوکی می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع تولید می شوند P. acnes، که منجر به پیشرفت های کمتری می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز پوست تمیزی را حفظ کرده و بر فلور روده تأثیر مثبت می گذارد. هنگامی که موانع روده ای شکسته می شود ، باکتری های مضر می توانند وارد جریان خون شده و هموستاز پوست را مختل کنند ، که می تواند خود را به شکل پیشرفت ها و تغییرات در بافت و رنگ پوست نشان دهد.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و حفظ چهره ای به طور کلی سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سدی پوست حمایت می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مثبتی بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم ، که آب و مواد معدنی را حفظ می کند ، باکتری های مضر و سایر سموم را حفظ می کند.

باز هم ، عملکرد سدی پوست هنگام استفاده از محصولات قلیایی سخت ، از جمله محصولاتی که برای کاهش آکنه طراحی شده اند ، مختل می شود. (یک میکروبیوم سالم پوست دارای pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمان موضعی آکنه اغلب بسیار بیشتر می شود.) لایه برداری تهاجمی و برخی داروها همچنین می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز به تعادل میکروبیوم پوست شما کمک می کند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد کننده پوست را به دلیل خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامیدها افزایش دهند. سرامیدها جزء لاینفک سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای حفظ سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها چربی های سالم را به پوست می دهند تا عملکرد سد پوست را بازیابی کند ، که به نوبه خود به تجدید و تمیزی صورت کمک می کند.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (قلیایی) دارد. همانطور که مشخص شد ، pH پوست با افزایش سن به دلیل تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” “یک پروتئاز ، به نام الاستاز ، در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که همراه با کلاژن به شکل گیری ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه شدن آنها ، پوست حالت ارتجاعی کمتری پیدا می کند ، انعطاف پذیر و مستعد چین و چروک می شود. از آنجا که پروبیوتیک ها محیط اسیدی مطلوبی را ایجاد می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست کمک می کنند و فعالیت طبیعی پروتئاز را شبیه به پوست الاستیک و سالم عادی می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث افزایش سرعت پیری و سایر آسیب های پوست و بدن می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که مکمل های خوراکی قطعی هستند لاکتوباسیل ها سویه ها می توانند با افزایش کارایی مواد پاک کننده رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، پیری پوست را کند کنند.

این ویژگی نه تنها از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند کم آبی پوست نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنم؟

اگر می خواهید بثورات پوستی را کاهش دهید ، رنگ پوست را تقویت کرده و یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک ممکن است ارزش سرمایه گذاری شما را داشته باشد.

در مورد اینکه آیا با پروبیوتیک محلی یا مکمل مصرف کنیم؟ اگر دستگاه گوارش شما خاموش است و شکل دستگاه گوارش را احساس می کنید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند دو برابر سخت تر عمل کند تا همزمان روده و پوست را متعادل کند.

با این حال ، ارزش تکرار دارد که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین ممکن است تصمیم بگیرید که هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست محدود به یک روش نسبت به روش دیگر نیست. با این حال ، مانند هر مکمل در روش مراقبت از پوست ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان – به طور ایده آل برای اطمینان از یکپارچگی ماهانه – برای ارزیابی دقیق نتایج ، ادغام کنید.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای شفافیت پوست استفاده می کند

کدام پروبیوتیک ها برای پوست بهتر است؟

لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتریوم دو مورد از رایج ترین انواع پروبیوتیک ها برای سلامت پوست هستند. “مارتین بیگر می گوید. “به نظر می رسد آنها از طریق واسطه التهاب پوست ، مزایای خود را ارائه می دهند.”

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه در مکمل های خوراکی در بیماری های التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: برای انجام کارهای بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که حاوی پروبیوتیک ها نیز باشند و اثر پروبیوتیک ها را افزایش دهند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت کلی شامل انواع گونه ها و سویه هایی هستند که انواع میکروبیوم ها را ترویج می دهند و باعث رشد باکتری های خوب می شوند.

بهترین محصولات موضعی پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای جنگجویان موفق است – عصاره پوست بید (مشابه اسید سالیسیلیک BHA) و روغن درخت چای (یک روغن ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) – و همچنین شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک ، یک ماده مغذی لایه بردار شیمیایی

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، درمانی آرامش بخش اما قدرتمند را انتخاب کنید ، مانند سرم پروبیوتیک ما از نور خوب به آرامش می آییم (24 دلار). حاوی لیزات آنزیم لاکتوکوکی است که به تنظیم میکروبیوم پوست شما و همچنین بسیاری از آنتی اکسیدان ها و داروهای ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، به حداقل رساندن لکه های تیره و احیای رنگ صورت ، “Youth in Folk Kombucha” + 11٪ تونیک برای لایه برداری AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا دارای خواص پری بیوتیکی است که باعث تقویت پوست می شود ، آنزیم لیزات پیچیا از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *