تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه مادران باردار و شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای نوزادان در حال رشد است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه برای شش ماهگی زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و مراقبت از مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی از گرسنگی می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر غذای سالم و مایعات کافی را در ساعات بسون دریافت می کنید افطار قبل از سحر مشکلی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری ها یا مشکلات خاصی دارند ، باید به پزشک مراجعه کنند تصمیمات خود را در مورد پست بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ کودک یا بیمار ضعیف و کم وزن دارد ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی باشد و نوزادش بی حرکت باشد ، آهن کم دارد ، او ابتدا باید به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی کودک وابستگی کامل به شیر مادر.
اگر رژیم مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر از ذخایر خارج می شود قبلاً ، او ممکن است ترکیب لبنیات را تکمیل کند ، شاید باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و رشد جنین می شود اگر این مدل کمیاب است و مادر گرسنه است ، مادر قطعاً رنج خواهد برد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی لازم ترین مقدار شیر کودک ، کمبودهای گرسنگی را تأمین کنید هیچ یک. مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول روز ، در شب بین افطار و صحرا ، به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه می گیرید آنها راحت تر عبور خواهند کرد.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
ارائه نظر کلی در مورد همه مادران غیرممکن است ، زیرا این یک نوع سوال است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر بازگردانده می شود. تحقیق کردی درک اجزای اصلی شیر در روزه داری چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نگیرید.
تغییر حجم شیر در مادران مختلف متفاوت است ، اما معمولاً ناچیز است آنها تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد غذا و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا 4 – 6 ماهگی از شیر مادر تغذیه می کند و سپس به تدریج غذا دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است وقتی کودک شما غذا دریافت نمی کند گرسنه نمانید. زیرا امکان پذیر است او نمی تواند شیر لازم را به نوزاد بدهد.
تصمیم بگیرید که آیا مادر از 6 تا 12 ماهگی گرسنگی می کشد یا خیر وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر مادر باید وزن و قد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد ، مادر هیچ مشکلی در پست وجود ندارد.
از یک سالگی ، به عنوان بخش اصلی رژیم غذایی کودک ، غذا و شیر مادر با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید به سرعت آسان.
به طور کلی ، مادران شیرده با تغذیه مناسب که مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید نه در طول روز بین افطار و صحرا شیر بدهد ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری اهمیت دارد؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن کودک کمتر از وزن مورد نظر است چه سن باشد و چه منحنی رشد که نشان دهنده سوء تغذیه است این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری درباره روزه در نظر گرفته شود در نظر گرفتن. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک یک ساله باشد ثانیاً ، این غذا ، روزه داری برای مادر خوب نیست. گاهی اوقات به عنوان یک زن می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کوتاه قد است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نباید روزه بگیرد یا ممکن است روز را دوست داشته باشد در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و سنگین استاو بسیار کوچک است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

آیا ساعات روزه داری و فصلی که ماه رمضان فرا می رسد وجود دارد؟ مهم است؟

شما می توانید چنین بگویید ؛ زیرا در تابستان به جز ساعات اضافی گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر بدن می شود او مادر می شود. بنابراین باید در ساعات بین افطار و صحرا دقت کرد نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید شما نخواهید بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت ناشتا هستید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی بنوشید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از غذاهای خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشابه را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نسترن و …) همراه با تخم مرغ شربت و خاکشیر نمک زیاد بخورید.

آخرین کلمه:

به پزشک مراجعه کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، غصه نخور ، زیرا خدا برای تو و فرزندت روزه می گیرد
ترجیحاً (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس که برتون از روزه نگرفتن رنج می برد که می تواند باعث ترشح شود شیر یا باعث بی اشتهایی شود.

برات آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *