د بلاسیو متعهد می شود برنامه هدایا و استعدادهای منحصر به فرد مدارس نیویورک را تغییر دهد


دولت د بلازیو اعلام کرده است که قصد دارد به طور چشمگیری هویت و تحصیل دانش آموزان “تیزهوش” را تغییر دهد ، برنامه های مستعد و با استعداد موجود را کنار بگذارد و “آموزش سریع تطبیقی” را برای دانش آموزان پایه 3 و بالاتر اضافه کند. با این حال ، دانش آموزان در حالت عمومی خود باقی خواهند ماند. کلاسهای آموزشی همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، این شهر ارائه آزمون های تیزهوشان و استعدادهای درخشان برای کودکان چهار ساله را متوقف می کند. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T نژادی متمایز شهر نیویورک مدتهاست که نقطه عطفی در بخش آموزش در پنج منطقه و سراسر کشور بوده است. آزمون یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت بسیار بحث برانگیز بود. منتقدان این آزمون استدلال کردند که این آزمون مناسب سن نیست ، در اندازه گیری صلاحیت واقعی ناکام ماند و دانش آموزان را با منابع کم مورد تبعیض قرار داد.

برای سال تحصیلی 2019-20 2019 ، با استفاده از امتحان ، تنها 6 درصد از پیش دبستانی های پذیرفته شده در کلاس های مهد کودک G&T شهر سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. وقتی شهر امتحان را با توصیه ها و قرعه کشی ها جایگزین کرد ، پیشنهادات بیشتری به دانش آموزان جوامع کم درآمد رسید. اکنون ، به گفته مقامات ، این شهر آموزش فوری به همه مربیان مهد کودک ارائه می دهد و تعداد مدارس را با برنامه ریزی سریع از 80 مدرسه به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می دهد. معلمان بیشتری را برای ارائه این دستورالعمل ها در مناطقی که برنامه های هدیه کمی دارند یا هیچ برنامه هدیه ای ندارند ، استخدام می کند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای بازبینی های بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

اداره De Blasio رویکرد جدید خود را برای یادگیری سریع “نیویورک عالی” نامید و گفت 65000 خدمات مهد کودک ارائه می شود ، که 26 برابر افزایش نسبت به 2500 دانش آموز مهد کودک فعلی است که در این برنامه ثبت نام کرده اند.

“دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون واحد به پایان رسیده است. شهردار بیل دی بلازیو گفت که نیویورک هوشمند به هزاران کودک دستورالعمل سریع می دهد ، در برابر تعدادی از افراد منتخب. “هر کودکی در شهر نیویورک شایسته این است که از پتانسیل کامل خود استفاده کند و این مدل برابر و جدید این فرصت را به آنها می دهد.”

یک مجمع عمومی در سطح شهر و جلسات جامعه برای بحث در مورد تغییرات وجود خواهد داشت ، اما هیچ تاریخی اعلام نشده است. مقامات می گویند که اجرای برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما سرانجام این سرنوشت شهردار بعدی خواهد بود که فقط یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفته است که با ارائه برنامه های بیشتر هدیه در مناطق کم درآمد موافق است ، اما نگفته است که از پایان برنامه چند دهه ای حمایت می کند.

“اریک این طرح را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اعمال سیاست ها را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین محفوظ می دارد. ایوان تایس ، مشاور ارشد و سخنگوی کمپین آدامز می گوید ، بدیهی است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان در مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

دی بلاسیو قول داد که افراد مستعد و با استعداد را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاست های پذیرش اعلام شده در اوج همه گیری بهبود می بخشد ، اما متقاعد شد که در بهار امسال یک آزمایش دیگر انجام دهد. با این حال ، یک هیئت آموزشی شهر قرارداد آزمایش را رد کرد و منجر به مرگ آن شد. ریچارد کارانزا ، رئیس سابق مدرسه ، از تصمیم اولیه شهردار مبنی بر ادامه مدیریت امتحان ناراضی بود ، که منجر به تصمیم او برای کناره گیری شد. گروه وظیفه تنوع بخشی خود شهردار چندین سال پیش توصیه کرد که G&T را حذف کند.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *