رژیم غذایی برای کاهش وزن صورت – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی برای کاهش وزن

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است ، زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت چاق و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما چاق باشد ، یا اگر صورت شما بیش از حد پر است ، همچنین باید از نظر وضعیت بدن آن فرد دارای اضافه وزن و چاقی باشید ، یا اگر چهره ای استخوانی مشاهده کردید. ، ممکن است احساس کنید بدن انسان سفت شده است. یا بدتر ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

رژیم غذایی برای کاهش وزن

در زمان ما ، زمانی که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، کاهش وزن و استخوان های صورت برای فرد زیبایی و جذابیت است. شاید شما کمابیش با این موضوع کنار آمده اید.

در این مقاله ، من قصد دارم علل چاقی صورت و راه های از بین بردن آن را با کمک رژیم های مختلف برای کاهش وزن بررسی کنم تا برخی از مشکلات مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما حل شود. بنابراین بقیه این مقاله را دنبال کنید.

چاقی یا پف صورت می تواند علت بسیاری از علل باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که در زنان مسن شایع است ، چاق می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدنتان پرتر به نظر می رسد و گاهی اوقات پیش می آید که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت شما یکسان باقی می ماند یا از بدن نازک تر می شود. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنید ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی از افراد ، استخوان بندی صورت باعث گرد و چاق شدن صورت آنها می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را تعیین کنید ، و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، این منبع را با اطلاع از سابقه پزشک ، رژیم غذایی و برنامه دارویی خود و دریافت راهنمایی های لازم از یک متخصص پیدا کنید. راههای موثر برای کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون من استراتژی های تشریح شده را با جزئیات بیشتری بررسی خواهم کرد.

– برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر تمرینات زیادی انجام دهید ، باز هم به طور کامل از ادم ناشی از تغذیه نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با انجام این کار ، از آکنه و صدمات پوستی نیز در امان خواهید بود و اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند رژیم غذایی خود را به رژیم غذایی سالم تغییر دهید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • تا آنجا که ممکن است غذای تازه ، میوه و سبزیجات بخورید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر بخورید.
  • هرگز پرخوری نکنید و وقتی احساس سیری می کنید ، دست از غذا نکشید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازگرداند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی در صورت معمولاً به دلیل بیماری یا جراحت و سموم در سایر قسمت های بدن رخ می دهد. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بسیار متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بیشتر بدن ما از آب تشکیل شده است ، و یکی از راههای سم زدایی بدن این است که تا آنجا که ممکن است آب بنوشید (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده گرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین ورزش نیز فوایدی دارد ، به عنوان مثال ، علل سردرد نداشته باشید و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن ، یعنی دریافت آب کافی در بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. هنگام ورزش ، همیشه سعی کنید یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو به همراه داشته باشید.

– مصرف شکر و نمک را کاهش دهید: یکی از شایع ترین دلایل چاقی در صورت و بدن ، احتباس آب در زیر پوست است ، یکی از مهمترین دلایل آن ، مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش ادم و احتباس مایعات در بدن ، باید مقدار نمک (سدیم) را افزایش دهید 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح ها به دلیل بی خوابی شب ورم می کنیم یا دیر می خوابیم و استراحت کافی نداریم ، بنابراین اهمیت این موضوع را درک نمی کنید.

در زمان استراحت ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است ، بازیابی می کند. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا به بدن خود کمک کنید تا کار خود را انجام داده و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش وزن 1 تا 2 کیلوگرم ابتدا بر روی صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن با ورزش هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به صورت ترکیبی تبدیل کنید. با انجام تمرینات ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن 200 کالری دیگر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند او را لاغرتر از آنچه هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت خود را از دست بدهید. اثر دیگر ماساژ صورت افزایش اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– تمرینات صورت: یکی دیگر از روش های کاهش وزن ، حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر ورزش صورت است. همانطور که دیگر اندام ها را با ورزش خسته می کنیم ، به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این عمل می تواند برای صورت نیز صادق باشد.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث می شود ماهیچه های صورت شما منقبض و حرکت کنند. این تمرین را روزانه و تا حد امکان تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه ها را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج.
  • تمام ماهیچه های صورت را تقویت کنید: دهان و گرده خود را کاملاً باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت را لمس کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما ضخیم تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. این فعالیت را چندین بار در طول روز امتحان کنید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد ، مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود استفاده می کند. برای این افراد علاوه بر موارد فوق ، راه دیگر کاهش سایز و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. آنها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند برای لاغری صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر اینکه چربی اضافی صورت را به مدت 7 روز از بین می برد و باعث کاهش وزن می شود ، از پیری زودرس پوست نیز به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگر برای لاغری صورت استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن بمالید.

4- به جرات می توان گفت ویتامین E رایج ترین ویتامین برای زیبایی است. مصرف ویتامین E چه به صورت خوراکی و چه به صورت خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن باعث کاهش سبوم و کاهش وزن می شود.

6- یکی دیگر از داروهای خانگی برای کاهش وزن – هنگام خواب از حوله داغ استفاده کنید. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید ، آب بگیرید و آن را روی صورت خود بگذارید. با این کار چربی صورت شما کاهش می یابد و به این ترتیب عرق می کنید.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و روزانه روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست شما نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مشورت با متخصص زیبایی می توانید با جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی نمی داند که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای کاهش وزن وجود دارد که هریک از آنها بر چهره شما تأثیر می گذارد. فقط شما باید قبل از انتخاب راهی برای کاهش وزن ، علت اصلی چاقی خود را در صورت پیدا کنید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای داشتن رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *