طرز پخت کلم بروکلی به 5 روش مختلف


برای فشردن سبزیجات بیشتر در غذاهای خود ، به دنبال کلم بروکلی معمولی نباشید.

بروکلی حاوی فیبر و ویتامین C است – “اساساً بسیاری از چیزهای خوب که اکثر مردم به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند” می گوید بریتانی کرامپ ، MD ، محقق در Savor Nutrition.

از این سبزی همه کاره می توان برای ایجاد دستور العمل های خلاقانه مانند ماکارونی کلم بروکلی ، گراتن کلم بروکلی یا فنجان تخم مرغ استفاده کرد.

علاوه بر این ، کلم بروکلی به راحتی در هر خواربار فروشی و در هر فصلی یافت می شود ، بنابراین وقتی طرز پخت کلم بروکلی را می دانید ، می تواند محصول برنامه رژیم غذایی شما در طول سال باشد.

آیا دوست دارید کلم بروکلی بخارپز ، خورش دار یا سرخ شده بخورید ، این راههای ساده و خوشمزه را برای دریافت مزایای تغذیه ای آن بررسی کنید.

چگونه کلم بروکلی را پوست بگیرید و بپزید

کلم بروکلی خام در آبکش

هنگام خرید کلم بروکلی به موارد زیر توجه کنید:

 • سبز ، یکدست بدون زرد یا قهوه ای
 • تاج جامد و متراکم گل
 • ساقه های فنری بدون شل شدن
 • هیچ نقطه نرم جدی وجود ندارد که نشان دهنده پوسیدگی باشد

بعد از پوست کندن کلم بروکلی ، آن را ببرید تا ساقه از تاج جدا شود. تاج را به گل آذین کوچکتر برش دهید و ساقه را به صورت ورقه برش دهید.

برای صرفه جویی در وقت ، می توانید کلم بروکلی از قبل برش خورده یا منجمد خریداری کنید.

هر یک از روش های پخت زیر تازه است کلم بروکلی ، بنابراین به خاطر داشته باشید که پخت کلم بروکلی منجمد می تواند بیشتر طول بکشد.

علاوه بر این ، اگر ظروف شما به اندازه ای بزرگ نباشند که کل کلم بروکلی را که می خواهید بپزید نگه دارید ، ممکن است لازم باشد هر روش را تکرار کنید.

طرز پخت کلم بروکلی در مایکروویو

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که: آیا بهتر است کلم بروکلی را بجوشانید یا در مایکروویو بپزید؟

بهتر است از اجاق مایکروویو استفاده کنید ، زیرا سبزیجات در حین پخت مواد مغذی موجود در آب را در حین پخت از دست می دهند.

فقط به خاطر داشته باشید که کلم بروکلی در مایکروویو می تواند بسیار نرم باشد ، بنابراین می توانید آن را با یک سس خوشمزه مانند سس توفو با توفو یا یک مزرعه طلایی سرو کنید.

 1. گل آذین کلم بروکلی و 3-4 قاشق غذاخوری آب را در یک کاسه بزرگ که برای مایکروویو یا ظرف پخت طراحی شده است ، قرار دهید.
 2. کاسه یا ظرف را با یک بشقاب بزرگ بپوشانید.
 3. مایکروویو را به مدت 3 دقیقه روشن کنید. با استفاده از چنگال به دقت بررسی کنید که آیا کلم بروکلی برای شما کافی است یا خیر. اگر نه ، یک دقیقه دیگر مایکروویو را روشن کنید.
 4. در صورت تمایل نمک ، فلفل ، 1 قاشق چایخوری کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه ها را اضافه کنید. کت خود را کنار بگذارید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را بخارپز کنیم

گل کلم بروکلی در بخارپز پخته می شود.

چگونه بروکلی را روی اجاق بخارپز کنیم؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک قابلمه بزرگ ، یک سبد بخارپز و کمی آب برای تهیه کلم بروکلی نرم و بخارپز است.

 1. سبد بخارپز را در یک قابلمه بزرگ قرار دهید و یک اینچ آب به آن اضافه کنید.
 2. آب رو بزار جوش بیاد. گل آذین کلم بروکلی را با انبر به سبد بخارپز با دقت منتقل کنید. روی آن را بپوشانید و به مدت 5-6 دقیقه بخارپز کنید.
 3. آمادگی را با چنگال بررسی کنید. گل آذین را بردارید.
 4. در صورت تمایل نمک ، فلفل ، 1 قاشق چایخوری کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه ها را اضافه کنید. کت خود را کنار بگذارید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سفید کنیم

سفید کردن به معنای سوزاندن کلم بروکلی در آب جوش است ، اما فقط برای مدت کوتاهی – تقریبا نیمی از زمان لازم برای بخارپز شدن کلم بروکلی.

کلم بروکلی سفید مناسب کسانی است که کلم بروکلی شفاف تر را ترجیح می دهند. این روش همچنین کلم بروکلی را قبل از افزودن به تفت تازه و سبز نگه می دارد.

 1. یک قابلمه بزرگ پر از آب را دو سوم راه بجوشانید.
 2. 1-2 قاشق چایخوری نمک اضافه کنید.
 3. کلم بروکلی را اضافه کنید و 2-3 دقیقه بپزید. در حالی که کلم بروکلی در حال جوشیدن است ، تا حدی یک کاسه بزرگ را با یخ و آب پر کنید. کلم بروکلی را آبکش کرده و به حمام یخ اضافه کنید. به مدت 5-10 دقیقه یا تا زمانی که سرد شود بگذارید. زه کشی؛ عقب انداختن.
 4. بروکلی سفید شده را طبق دستور دیگری ذخیره کنید. یا نمک ، فلفل ، 1 قاشق چایخوری کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر ادویه ها را به دلخواه اضافه کنید. کت خود را کنار بگذارید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سرخ کنیم

کلم بروکلی را در تابه سرخ کنید

یک کلم بروکلی ساده به عنوان یک غذای کمکی برای هر پروتئین شام – مانند گوشت گاو ، گوشت خوک ، مرغ یا غذاهای دریایی عمل می کند. شما به حدود 1 تا 1½ پوند نیاز دارید. با کلم بروکلی

 1. 2-3 قاشق غذاخوری روغن را در یک ماهیتابه بزرگ روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.
 2. گل آذین و ساقه های کلم بروکلی را اضافه کنید. 4 تا 5 دقیقه بپزید.
 3. 3 حبه سیر خرد شده را به مدت 20 تا 30 ثانیه سرخ کنید.
 4. ½ فنجان آب مرغ و نمک و فلفل را به مزه اضافه کنید. 5 دقیقه دیگر بپزید.
 5. کمی روغن کنجد بریزید (اختیاری). بلافاصله سرو کنید.

برای یکنواخت کردن کلم بروکلی ، این دستور خوشمزه گوشت گاو و کلم بروکلی را امتحان کنید. افزودن سبزیجات دیگر به سس شما رنگارنگ تر و اشتها آورتر می شود.

آیا می خواهید از کلم بروکلی جدا شوید؟ برده کلم بروکلی خورشتی را امتحان کنید.

کلم بروکلی در واقع متعلق به خانواده متفاوتی از کلم بروکلی است – این برگ بیشتر دارای طعم کمی تلخ است.

همچنین کلم بروکلی یا کلم بروکلی بچه وجود دارد که ترکیبی از کلم بروکلی و کلم بروکلی چینی است – کوچکتر ، شیرین تر ، با طعم کمی شیرین تر.

طرز سرخ کردن کلم بروکلی

کلم بروکلی سرخ شده با سیر ترد در یک بشقاب

بهترین روش پخت کلم بروکلی چیست؟ کلم بروکلی بو داده رای ما را می گیرد!

در فر ، گل آذین کلم بروکلی لبه های ترد و کارامل شده ای ایجاد می کند و داخل چنگال داخل آن نرم می ماند. شما حدود 1 تا 1½ پوند نیاز دارید. با کلم بروکلی

 1. فر را روی 475 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. گل آذین کلم بروکلی را با 2 قاشق غذاخوری بریزید. روغن زیتون ، ½ قاشق چایخوری شکر و کمی نمک و فلفل.
 3. سینی فر را با اسپری پخت بپاشید. کلم بروکلی را به تابه اضافه کنید و در فر قرار دهید تا به مدت 15-20 دقیقه بپزد ، یا تا زمانی که لبه های آن سرخ شود و کلم بروکلی ترد شود.
 4. از فر خارج کرده و بگذارید کلم بروکلی خنک شود. روی آن را با فیله مورد علاقه خود (مانند مغز کاج برشته ، آب لیمو و پنیر پارمزان) بپاشید و سرو کنید.

و این دستور العمل های کلم بروکلی Beachbody را امتحان کنید!

برنج گل کلم گیاهی و گراتن کلم بروکلی

مرغ نان شده با کلم بروکلی

FIXAT گوشت گاو و کلم بروکلی

در مورد تغذیه و آشپزی مشاوره تخصصی بیشتری می خواهید؟ به BODNutrition.com بروید تا بدانید برنامه ها و غذاهای Beachbody چگونه می توانند به شما در ایجاد یک سبک زندگی سالم کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *