علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث استفراغ می شود. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشد. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

اوایل بارداری

استفراغ ناشی از مواد مخدر

درد شدید

استرس احساسی (به عنوان مثال ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت (به عنوان مثال ، “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

انفارکتوس

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم ها

برخی از سرطان ها

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلع سموم یا مقدار زیادی الکل

ایلئوس

اضافه

علل استفراغ با افزایش سن تغییر می کند. در کودکان ، استفراغ معمولاً به دلیل عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی دندان (دریازدگی) ، پرخوری یا سوءتغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری هایی که در آنها درجه حرارت بالا در کودک ایجاد می شود ، ایجاد می شود. حالت تهوع یا استفراغ ممکن است علت باشد. نمایش هنگامی که بلافاصله بعد از غذا ظاهر می شود ، تهوع یا استفراغ ممکن است در نتیجه مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، برخی از باکتری های غذایی ، مانند سالمونلا ، ممکن است بیشتر طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می تواند منجر به تهوع یا استفراغ شود عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. نگرانی دیگر کم آبی است. خطر کم آبی بدن در بزرگسالان کمتر است زیرا آنها معمولاً علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب نمی توانند علائم کم آبی را منتقل کنند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شوید. حالت تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، اما مصرف بیش از حد آن می تواند حالت تهوع را بدتر کرده و احساس سیری در معده ایجاد کند. وقتی احساس آرامش می کنید مایعات بنوشید. اگر آب مستقیم معده شما را ناراحت می کند ، چای یا کافئین بدون کافئین را با برش های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد که به ویژه در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مصرف مایعات ، از جمله آب را افزایش دهید

در طول روز به جای سه قسمت بزرگ از وعده های غذایی کوچک استفاده کنید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از روشهای مدیتیشن است. اما شما همچنین می توانید این کار را برای تسکین حالت تهوع ناشی از استرس انجام دهید. دم را به آرامی از طریق بینی خود بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی بازدم کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

لیموترش حاوی اسید سیتریک است ، یک ترکیب طبیعی که اعتقاد بر این است که به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کرده و در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست باشد ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده ها را تحریک کند. با این حال ، مصرف بیش از حد آب لیمو به مدت کوتاه می تواند حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو و همچنین نوشیدن لیمو می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای رفع حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

بر اساس تحقیقات ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک موضوع است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، احساس تهوع بیشتری خواهید داشت. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای آسان حواس شما را پرت کند.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا سایر علل ناشی از این علامت (حالت تهوع) باشد.

گردآورنده و ترجمه: عاطفه صادقی

ارتباط دادن

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-naudy-vomiting

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-naudy

https://www.quora.com/Why-am-I-feeling-naudy-afrainkdrinking -a-lot-of-water

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *