هجده بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه دستگیر شدند


دادستان منطقه جنوبی نیویورک ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام توطئه برای کلاهبرداری از طرح مزایای سلامتی لیگ بسکتبال بازداشت شده اند.

دادستان های فدرال می گویند گروهی از جانبازان NBA فاکتورهای دروغین برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی به ارزش حدود 4 میلیون و 400 هزار نفر ارسال کرده اند که هرگز دریافت نکرده اند. طبق کیفرخواست ، بین 2017 تا 2020 ، این صندوق تقریباً 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

ظاهراً این طرح توسط ترنس ویلیامز ، که یک بار در نیوجرسی نتز کار می کرد ، طراحی شد و تنها چهار سال بعد لیگ را ترک کرد.

مشهورترین مدافعان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن هستند ، هر دو سلتیک که در تیم قهرمانی NBA 2008 بازی کردند.

همراه با بازیکنان سابق شبکه آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون ، ستاره دبیرستانی سباستین تلفر و پسر عموی استفان ماربری نیز در نیویورک دستگیر شدند. نام یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 ، آنتونی آلن و همسرش در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز در ازای ارائه فاکتورهای متقلبانه برای خدماتی مانند جراحی دندان و قرارهای کایروپراکتیک ، 23 23000 نفر از بازیکنان دریافت کرده است. دادستان ها می گویند این طرح به 3 بازیکن 3 320،000 دستمزد پرداخت.

دادستان های فدرال پس از تأیید اینکه برخی از بازیکنان در زمانی که ظاهراً در ملاقات های پزشکی و تناسب اندام حضور داشتند ، خارج از کشور بودند ، از این طرح رونمایی کردند.

دادستان ها گفتند برخی از بازیکنان فاکتورهایی را صادر کرده اند که نشان می دهد آنها کار دندانپزشکی یکسانی را روی دندان های یکسان انجام داده اند.

به گفته ری درو استراوس ، دادستان ایالات متحده ، حداقل 16 متهم از صبح پنجشنبه در بازداشت بودند. Telfair در یک دادگاه نیویورک ظاهر می شود ، در حالی که انتظار می رود بقیه در سایر حوزه های قضایی حضور داشته باشند.

اشتراوس گفت: “آنها باید پاسخگوی تخلفات قانونی خود باشند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنانی وکیل مدافع آنها را دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *