چگونه ردیاب های تناسب اندام باعث کاهش وزن می شوند


بسیاری از افراد از برنامه های غذایی و فعالیتی برای ثبت مصرف غذا و ورزش استفاده می کنند. به هر حال ، یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “شما نمی توانید آنچه را که اندازه نمی گیرید کنترل کنید.” و با این حال به نظر می رسد این اثر معکوس دارد.

ایمیل هایی از افرادی دریافت می کنم که از این ردیاب ها استفاده می کنند و نمی توانند بفهمند چرا وزن خود را کم نمی کنند. آنها هر قطعه غذا را معرفی می کنند و هر فعالیتی را ثبت می کنند. به گفته ردیاب های آنها ، آنها باید هفته ای دو تا سه پوند وزن کم کنند. و با این حال ترازو تکان نخورد – یا واقعا وزن اضافه کردند!

مشکل کالری خالص

در اینجا چند مورد از این ردیاب ها آمده است: شما هر روز را با مقدار مشخصی از کالری سوزانده شده شروع می کنید. این عدد بر اساس قد ، وزن ، سن ، جنسیت ، سطح فعالیت و اهداف شما تعیین می شود – به این معنا که آیا شما در حال تلاش برای کاهش ، افزایش یا حفظ وزن فعلی خود هستید.


چند کالری نیاز دارم؟

وقتی در طول روز غذا را در سیستم ردیابی رژیم غذایی ثبت می کنید ، کالری از موجودی شما کسر می شود. در حالت ایده آل ، شما خیلی زود به صفر نمی رسید. اما اگر این کار را انجام دهید ، راهی وجود دارد. فرض کنید ساعت 5 بعد از ظهر است و من 400 کالری آخر را کاهش می دهم. اما صبر کن! من می توانم یک دویدن عصرانه انجام دهم ، وارد برنامه شوم ، و اکنون باید 840 کالری برای شام بسوزانم! چقدر باحاله؟

اصل کلی در اینجا صحیح است: هرچه بیشتر حرکت کنید ، بیشتر می توانید غذا بخورید. اما در عمل ، این محاسبات “کالری خالص” نادرست و گمراه کننده است – و باعث می شود افراد کالری زیادی مصرف کنند. بگذار توضیح بدهم.

چگونه معرفی مجله شما را گمراه می کند

اگرچه برنامه های ردیابی رژیم غذایی می توانند به شما در درک دقیق کالری دریافتی کمک کنند ، اما در تعیین میزان کالری که می سوزانید بسیار قابل اعتماد نیستند. در اینجا سه ​​راه وجود دارد که آنها می توانند اشتباه کنند.

خطای №1: ممکن است سطح خروجی شما بسیار بالا باشد. برای محاسبه نیازهای کالری اولیه ، سطح فعالیت خود را نشان می دهید: کم تحرک ، غیر فعال ، نسبتاً فعال یا بسیار فعال. مهم نیست چقدر تمرین می کنید (ما در یک لحظه به آن خواهیم رسید). این فقط در مورد سطح فعالیت روزانه شما است. و حدس بزنید چه؟ اکثر مردم سطحی از فعالیت را انتخاب می کنند که یک یا دو دسته بالاتر از شیوه زندگی واقعی باشد. اگر هشت ساعت در روز گله داری نمی کنید ، شیوه زندگی شما احتمالاً واجد شرایط “بسیار فعال” نیست.

اگر از رسانه ردیاب تناسب اندام مانند Fitbit یا Apple Watch یا حتی یک گام شمار یا گام شمار با فناوری پایین استفاده می کنید ، می توانید از این ابزار برای انتخاب دسته مناسب برای شیوه زندگی خود استفاده کنید. در اینجا یک تقلب ساده وجود دارد:

  • کمتر از 1000 قدم در روز کم تحرک است.
  • کمتر از 10 هزار قدم یا حدود چهار مایل در روز یک فعالیت آسان است.
  • 10 تا 23000 قدم یا 4 تا 10 مایل در روز فعال تلقی می شود.
  • بیش از 23000 قدم یا 10 مایل در روز بسیار فعال هستند.

اگر برای انجام تمرینات پیاده روی می کنید یا می دوید ، می توانید در صورت تمایل این مراحل و / یا مایل ها را تا سطح فعالیت اصلی بشمارید ، اما پس از آن دیگر نمی توانید آنها را به عنوان تمرین وارد کنید. آنها قبلاً شمارش شده اند.

خطای شماره 2: کالری سوزانده شده از فعالیت های اضافی اغلب بیش از حد تخمین زده می شود. اکثر برنامه های ردیابی رژیم غذایی به شما فضایی برای ثبت دستی ورزش و انجام تمرینات مانند چرخش در حیاط یا رقص در حیاط یا رقص اختصاص می دهند. علاوه بر این ، دستگاه های پوشیدنی وجود دارند که حرکت و تغییرات ضربان قلب شما را حس می کنند. در هر صورت ، ممکن است آنقدر که مکمل شما فکر می کند کالری بسوزانید. مانند تمرینات هوازی در سالن بدنسازی ، ردیاب های رژیم غذایی و تناسب اندام می توانند کالری سوزانده شده را از 10 تا 25 درصد برآورد کنند.

اول ، هرچه بیشتر یک تمرین خاص را انجام دهید ، بدن شما آن حرکت را به طور م effectivelyثرتری انجام می دهد. در نتیجه کالری کمتری می سوزانید. هنگامی که من برای اولین بار یک مایل هشت دقیقه ای را دویدم ، احتمالاً کالری بیشتری نسبت به صدمین بار که یک مایل هشت دقیقه ای می دووم ، می سوزانم.

نه تنها این ، وقتی کالری زیادی در طول ورزش می سوزانیم ، بدن ما در واقع سازگار می شود و کالری کمتری در طول روز می سوزاند. یک مطالعه جدید نشان داده است که بدن یک فرد آمادگی معقول می تواند تا 28 درصد از کالری های سوخته در حین ورزش را “بازیابی” کند و کالری کمتری را در زمان استراحت بسوزاند. از قضا ، هرچه بافت چربی بیشتری داشته باشید ، این تأثیر بیشتر است. چگونه جان اسپیکمن ، محقق را توضیح می دهد،،

وقتی ساعت هوشمند شما به شما می گوید که در حین دویدن 300 کالری سوزانده اید ، ممکن است درست باشد (احتمالاً نه). اما حتی اگر درست باشد ، گول نخورید که فکر می کنید اکنون می توانید 300 کالری بیشتر از غذا بخورید. ”

خطای 3: می توانید برخی از این کالری ها را دوبار بشمارید. اگر یک ساعت دیگر را پشت رایانه بنشینم و این قسمت پادکست را بنویسم ، حدود 100 کالری می سوزانم. این کالری های غیر فعال قبلاً در دریافت کالری روزانه من لحاظ شده است. اگر یک ساعت دیگر را با دوچرخه ورزشی بگذرانم ، 500 کالری می سوزانم. این 400 کالری بیشتر از چیزی است که من با نوشتن این قسمت می سوزاندم. اما اگر دوچرخه سواری خود را در ردیاب رژیم غذایی خود ثبت کنم ، 400 کالری به رژیم غذایی کلی من اضافه نخواهد کرد … 500 خواهد افزود. در واقع ، آنها 100 کالری پایه را دو بار محاسبه می کنند.

هرچه فعالیتهای بیشتری در دفتر خاطرات ورزشی خود قرار دهید ، این خطاهای غواصی بیشتر بیشتر خواهد شد-به ویژه اگر فعالیتهای بسیار کم شدت مانند نظافت خانه یا یوگا را ثبت کنید.

من اخیراً از یک شنونده Nutrition Diva شنیدم که می گفت روزانه 3000 کالری می سوزاند. او فقط 2500 غذا خورد. او نمی توانست بفهمد که چرا وزن خود را افزایش می دهد. البته ، او از این برنامه برای پیگیری مصرف غذا و ورزش استفاده کرد.

طبق مکمل او ، کالری مورد نیاز او حدود 1800 کالری در روز بود. سپس تقریباً هر ساعت از روز خود را ثبت می کرد: تختخواب ، تا کردن ملحفه ، تخلیه ماشین ظرفشویی ، تمرین یوگا ، قدم زدن در سگ ، خرید در مغازه های خواربار فروشی ، استخر ماشین ، علف های هرز باغ ، پیانو زدن ، پختن شام ، تا کردن ملحفه ، و غیره.. به گفته ردیاب او ، همه این فعالیتها 1200 کالری اضافی در روز می سوزاند و به طور کلی مقدار کالری خالص 3000 کالری در روز به او می دهد. او معتقد بود که می تواند روزانه 2500 کالری بخورد و وزن خود را کاهش دهد.

در حقیقت ، همه کارهای معمول او احتمالاً فقط چند صد کالری در بالا و بالاتر از سطح اولیه خود سوزاند. به جای اینکه 500 کالری کمتر از آنچه روزانه می سوزاند بخورد ، در واقع 500 کالری بیشتر از آنچه روزانه می سوزاند ، مصرف کرد. جای تعجب نیست که او وزن کم نکرده است!

چگونه از دام کالری خالص جلوگیری کنیم

ردیاب های فعالیتی راهی عالی برای پیگیری میزان فعالیت شما هستند ، اما در برآورد میزان کالری شما بسیار دقیق نیستند. افزودن “کالری سوخته” به کالری دریافتی روزانه می تواند منجر به افزایش ناخواسته وزن شود. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم که تمرینات و سایر فعالیت های خود را در ردیاب رژیم غذایی خود ثبت نکنید یا حامل ردیاب تناسب اندام خود را با مجله رژیم غذایی خود هماهنگ نکنید. حتی بهتر از این ، به شما توصیه می کنم ورزش را به عنوان راهی آسان برای سوزاندن کالری یا کسب غذا در نظر نگیرید و بر بسیاری از مزایای دیگر آن تمرکز کنید. نکات Get-Fit Guy را در مورد نحوه استفاده بیشتر از برنامه ورزشی خود بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *