گردش مالی اکسپو 2020 بیش از 7.2 میلیارد RM در دبی است


کوالالامپور: مالزی در دو هفته اول شرکت در نمایشگاه دبی بیش از 7.2 میلیارد کسب و کار را با شرکت های بسیاری از کشورها رهبری کرده است.

نخست وزیر داتوک سری اسماعیل صبری یاکوب امروز در بیانیه ای گفت که این رشد “نتیجه مثبتی” است زیرا کشور در حال “بهبود اقتصادی پس از کوید 19” است.

مجموع رقم تجارت و سرمایه گذاری بالقوه از 14 تفاهم نامه ، سه نامه نامه (LoIs Arrangements) و دو تفاهم نامه بین 14 شرکت مالزیایی و همتایان خارجی آنها گرفته شده است.

“شرکت های خارجی در چین ، مصر ، هند ، ایران ، عمان ، قطر ، انگلستان ، امارات متحده عربی و ایالات متحده مستقر هستند.

“توافقات شامل بلاک چین و اینترنت اشیا ، نفت و گاز ، رباتیک و جوجه کشی اتوماسیون آبزیان مدرن و تحقیقات بیوتکنولوژی ، کارآفرینی در زمینه های مهم فناوری ، خدمات مشاوره است. راه حل برای هواپیماهای بدون سرنشین شامل انتقال فناوری و آموزش است. ؛ در فناوری حرارتی و سونوگرافی ، و همچنین در تحقیق و توسعه و فن آوری های استخراج گیاهان.

در همین حال ، LOI و MOC Green ساخت 1000 واحد مدولار خانه های هوشمند ، توزیع انحصاری هواپیماهای بدون سرنشین سطحی ، سیستم های کشاورزی مجهز به هوش مصنوعی و نگهداری پیش بینی کننده راه حل های پروژه را پوشش می دهند. “

اسماعیل صبری امیدوار است که حرکت کشور در اکسپو 2020 دبی تا 25 هفته آینده ادامه یابد ، که توسط وزارتخانه ها و سازمان های مختلف ، از جمله دولت های ایالتی ، لنگر انداخته شده است.

او همچنین اطمینان داشت که مالزی از مجموع هدف خود از 8 میلیارد روپیه تا 10 میلیارد روپیه مبادلات تجاری در نمایشگاه شش ماهه عبور خواهد کرد.

غرفه مالزی در اکسپو 2020 دبی ، طراحی شده با سایبان جنگل بارانی و موضوع “پایداری انرژی زا” ، از 1 اکتبر تا 14 اکتبر 2021 حدود 50،000 بازدیدکننده را به خود جذب کرده است.

وی گفت: “اکسپو 2020 به وزارت علوم ، فناوری و نوآوری تبریک می گوید که مشارکت کشور را به عنوان آژانس مجری این پروژه در دبی و مرکز فناوری سبز و تغییرات آب و هوایی مالزی (MGTC) رهبری کرده است.”

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی به طور رسمی از 1 اکتبر امسال آغاز شد و تا 31 مارس 2022 ادامه خواهد داشت.

© New Straits Times Press (M) بهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *